Tesco otvorilo neďaleko Galanty veľké distribučné centrum

sklad tesco uvodPo ukončení takmer ročných príprav Tesco v spolupráci s partnermi Prologis a DHL otvorilo na Slovensku nové distribučné centrum v Gáni pri Galante.


Moderné distribučné centrum s celkovou rozlohou 146 500 m 2 najväčšie a najmodernejšie distribučné centrum reťazca Tesco v strednej Európe, tretie najväčšie na svete a bude najdôležitejším logistickým uzlom reťazca v strednej Európe.


Budúcnosť aj na Slovensku


„Nové distribučné centrum v Gáni pri Galante je potvrdením nášho záväzku rozvíjať naše pôsobenie na Slovensku i v širšom regióne. Bez najnovších distribučných centier, ako je toto, a bez odhodlania a vášne ľudí, ktorí tu pracujú, by sme jednoducho nemohli splniť naše poslanie, ktoré je prinášať zákazníkom každý deň niečo naviac,“ hovorí Matt Simister, generálny riaditeľ Tesca pre strednú Európu a zdôrazňuje, že reťazec svoju budúcnosť jednoznačne spája aj so Slovenskom kde má napokon dnes už 460 dodávateľov. Ako ďalej zdôrazňuje, centrum využije najmodernejšie technológie a sústredí sa aj na uplatnenie moderných enviromentálnych príncípov.

 

sklad tesco voon

 

 

Lepšia dostupnosť


Otvorením nového distribučného centra Tesco dokáže zlepšiť dostupnosť produktov pre zákazníkov vo všetkých obchodoch a ponúkať lepší sortiment aj v menších predajniach. Nové centrum umožní dodávky produktov v presnejších množstvách, zjednoduší zásobovanie a výrazne zredukuje zásoby v skladoch. Toto úsilie umožní 2,4 milióna zákazníkom, ktorí nakupujú v sieti Tesco na Slovensku každý týždeň konzumovať potraviny a používať produkty, ktoré chcú. Podstatne sa tiež má zjednodušiť distribučná sieť, čo prinesie výrazne nižšiu spotrebu emisií vďaka menšiemu počtu najazdených kilometrov s pozitívnym dopadom na životné prostredie.

 

sklad tesco1


Lokalizácia


Moderné distribučné centrum Tesca sa nachádza v Prologis Parku Galanta-Gáň, v jednom z najväčších logistických parkov na Slovensku. V Prologis Parku Galanta-Gáň Tesco prevádzkuje tri budovy v celkovej rozlohe 146 500 m 2. Najnovšia a najdlhšia budova číslo 3 má 55 000 m 2 a je dlhá 535 metrov. Nový sklad má kapacitu 50 tis. paletových miest vo vzduchu a má 66 brán. Využívať bude približne 100 kusov vysoko a nízkozdvižnej techniky, časť vlastnej a časť prenajímanej. O bezpečnosť skladovaného tovaru a pracovníkov sa bude starať až 350 kamier.

 

sklad tesco2


„Prologis so svojím dlhodobým partnerom Tesco na dokončení ich najmodernejšieho distribučného centra v strednej Európe v Prologis Park Galanta-Gáň úzko spolupracoval. Rozhodnutie nášho popredného zákazníka umiestniť svoje logistické centrum v tomto parku je ďalším dôkazom toho, že globálni maloobchodní predajcovia stále viac vnímajú Slovensko ako centrum svojich regionálnych operácií vďaka jeho centrálnej polohe a priaznivým trhovým podmienkam,“ hovorí Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre región strednej a východnej Európy.

 

Rozsah distribúcie


Nové distribučné centrum Tesca s inštalovanými štandardnými paletovými regálmi umožní distribúciu pomaly-obrátkových trvanlivých potravín, kozmetiky, bielej a čiernej techniky či oblečenia efektívne do obchodov Tesca na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku a Českej republike. F&F oblečenie bude distribuované z Galanty nielen do krajín strednej Európy, ale aj ich franchisovým partnerom po celom svete (napríklad Spojené štáty, Nemecko, Saudská Arábia).

V distribučnom centre Tesca bude v čase najväčšej sezóny pracovať 1 200 ľudí. Zaujímavou možnosťou, ktorú zamestnanci majú k dispozícii je systém školení vďaka čomu si môžu zabezpečiť kariérny rast.

 

tesco odevy


„Teší nás, že pokračujeme v úspešnom partnerstve so spoločnosťou Tesco v novom distribučnom centre v Galante. Tento projekt predstavuje kľúčový krok v našej schopnosti poskytovať lepšie služby zákazníkom na Slovensku aj mimo neho,“ hovorí Oscar de Bok, generálny riaditeľ DHL Supply Chain pre Európu, Blízky východ a Afriku. „Zariadenie centra je optimalizované okolo sortimentu produktov spoločnosti Tesco tak, aby sa dosiahla vyššia efektívnosť a aby sa podstatne zlepšila logistická infraštruktúra. Spolu s najmodernejšími technologickými možnosťami nového distribučného centra, bude mať Tesco pevný základ pre realizáciu svojich zaujímavých obchodných plánov a nám bude potešením podporiť každý krok na tejto ceste,“ dodáva O. de Bok.

 

Pripravil: dk
Foto: redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonabanner kniha co nemame neprodame

Video

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail