Nestea

Nestea

Nestea

Dachser zdvojnásobil svoje skladové kapacity v Maďarsku

dachser madarskoMaďarská spoločnosť LIEGL & Dachser, joint venture medzinárodného poskytovateľa logistických služieb Dachser, sa nasťahovala do nových logistických priestorov na východe Budapešti.


LIEGL & Dachser získala areál na začiatku roku 2016 v rámci svojho plánu strategického rozvoja. Nové a väčšie priestory tak napríklad umožnia efektívnejšie využitie neďalekej slovenskej pobočky v Lozorne, odkiaľ prúdi tovar do Maďarska prostredníctvom priamej linky zbernej služby. Z tejto pobočky je tovar doručovaný do ďalších častí Maďarska. Do oblasti Pilis je doručovaný do 24 hodín a na ďalšie miesta v Maďarsku je doručovaný do 48 hodín.


V novej maďarskej, plne integrovanej pobočke, čo sa týka procesov, štandardov kvality a IT systémov do európskej siete Dachser pre logistiku potravín a priemyselného tovaru, je k dispozícii 38 000 m 2 skladových plôch a 4 700 m2 kancelárií.


Okrem skladovania v najrôznejších teplotných zónach je pobočka vybavená aj pre poskytovanie služieb s pridanou hodnotou na mieru individuálnym potrebám zákazníkov. Z rozšírených prevádzkových a skladovacích plôch budú profitovať zákazníci divízie pre európsku logistiku, ktorým sú v sklade k dispozícii priestory aj bez teplotného režimu. Uvedením do prevádzky sa celkové skladové kapacity spoločnosti v Maďarsku zvýšili na 69 000 m2.


„Týmito výrazne lepšími prevádzkovými podmienkami sme vytvorili predpoklady pre ďalší rast. Nový areál významne posilňuje našu pozíciu na maďarskom trhu,“ vysvetľuje Alfred Miller, Managing Director divízie Dachser Food Logistics. „Pobočka je, čo sa infraštruktúry týka, ideálne napojená na Budapešť. My sa tým posúvame ešte bližšie k našim zákazníkom z oblasti výroby potravín, retailu a k vyvážajúcim firmám a ponúkame im tak ešte dostupnejšie našu kvalitu a servis.“


Spoločnosť LIEGL & Dachser je s divíziami European Logistics a Food Logistics teraz zastúpená v deviatich pobočkách. Cez 300 jej zamestnancov dosiahlo v roku 2015 obrat vo výške 76,3 miliónov €. Celkom ponúka Dachser svojim zákazníkom na štyroch kontinentoch 1,5 milióna metrov štvorcových skladovej plochy. Z toho 245 000 m2 je vybavených pre skladovanie s riadenou teplotou určenou pre potravinárske produkty.

 

Zdroj a foto: Dachser, redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail