DPD group a Geis sa dohodli na prevzatí balíkových služieb v Česku a na Slovensku

Skupina Geis predáva svoje spoločnosti zamerané na prepravu balíkov v Českej republike a na Slovensku spoločnosti DPD group. Predaj podlieha schváleniu protimonopolných autorít.

 

geispredaj v

 

„Chceme naďalej rozvíjať naše aktivity na rýchlorastúcom trhu doručovacích služieb tak, aby sme mohli poskytovať ešte lepšiu podporu pre rast našich zákazníkov,“ vysvetľuje Peter Pavuk, generálny riaditeľ DPD SK.


Táto transakcia je tiež strategickým krokom pre skupinu Geis: „Po tom, ako sme boli viac ako 25 rokov súčasťou rozvoja trhu balíkových služieb v Česku a na Slovensku, je teraz čas presunúť naše balíkové aktivity na špecializovanú spoločnosť s európskym pokrytím,“ hovoria Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis, majitelia skupiny Geis. „V budúcnosti sa chceme sústrediť na naše tradičné hlavné oblasti podnikania v segmente špedičných služieb, zmluvnej logistiky, leteckej a námornej nákladnej dopravy a naďalej rozvíjať naše silné postavenie na trhu v strednej Európe,“ dodávajú.


V Českej republike a na Slovensku je skupina Geis významným hráčom na trhu paletových a kusových zásielok a je tiež popredným poskytovateľom skladových logistických služieb.


Balíkové služby v súčasnosti tvoria štvrtinu celkového obratu skupiny Geis v Českej republike a na Slovensku a 6 percent celkového obratu skupiny Geis. V tejto oblasti bude Geis v budúcnosti úzko spolupracovať s DPD.


Zdroj a foto: Geis

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail