Alza.cz testuje REPETEBOX

Internetový predajca Alza.cz testuje opakovane použiteľný prepravný obal spoločnosti RepeteBox. Chce tak podporiť myšlienku mladých inovátorov, ktorí vyvinuli špeciálnu schránku na prepravu tovarov.

 

repetebox v

 

Opakovateľne použiteľná obálka môže pri zachovaní ochrany tovaru pred poškodením v mnohých prípadoch nahradiť neskladné krabice a ušetriť miesto. Navyše je vďaka špeciálnej úprave určená k spätnému odberu. V obálke je jazyk, na ktorý sa nalepí vytlačená spätná adresa pre vrátenie, ďalšia možnosť je tovar priamo pred zákazníkom z obálky vybrať a zobrať si ochrannú schránku ihneď naspäť.


„V obehu môže jediný taký obal nahradiť až 100 klasických jednorazových poštových obálok – tým sa značne zredukuje odpad a šetria sa nielen prírodné zdroje, ale aj tie finančné,“ uvádza Aleš Zavoral, predseda predstavenstva Alza.cz a dodáva: „Pilotné testovanie práve prebieha v Bratislave a naši slovenskí zákazníci na vratné obálky reagujú veľmi pozitívne.“


„Sme partia mladých ľudí, ktorým nie je jedno, čo po nás zostane. Koľko vytvoríme odpadu a čo s ním urobíme. Sami často nakupujeme online. Je to rýchle, pohodlné a prehľadné. Vrásky na čele nám ale robí množstvo odpadu, ktoré s e-shopmi mnohokrát súvisí. Obaly, ktoré sú často iba na jedno použitie, rýchlo splnia svoj účel a končia v smetnej nádobe. Preto sme sa rozhodli vyvíjať znovupoužiteľné obaly, ktoré sa dajú používať stále znova a znova,“ uviedol Richard Bystřický, CEO RepeteBoxu.


Firma momentálne rokuje aj o zrecyklovaní vyradených reklamných plachiet pre tieto účely. V blízkej dobe sa tak môže stať, že zákazník dostane svoj tovar v RepeteBoxe s obrím okom či rukou Alzáka. Použitie podobných zmysluplných inovácií môže e-shopom priniesť zníženie ekologickej stopy, úsporu zdrojov, ale aj zníženie nákladov na obalový materiál v porovnaní s jednorazovými produktami.


Start-up má zatiaľ v ponuke dva rozmery obálok – 7 a 14 litrov.


Zdroj: Alza

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail