New Retail Summit 2020

New Retail Summit 2020

New Retail Summit 2020

Distribučný partner on line predaja dm drogerie je Geis

Prepravná a logistická spoločnosť Geis je výhradným distribučným partnerom v oblasti online predaja tejto spoločnosti pre Slovensko aj Česko. Online predaj bol spustený v oboch krajinách.

 

geis dm velky perex

 

Geis zabezpečuje komplexné služby od príjmu objednávok cez ich balenie a distribúciu až po prípadné vratky tovaru. "Je to pre nás veľká zodpovednosť nielen voči spoločnosti dm drogerie markt, ale predovšetkým voči jej zákazníkom, a preto sme sa hneď po podpise zmluvy, ku ktorému došlo v októbri minulého roka, pustili do príprav," hovorí Soňa Rychtaříková, vedúca projektového oddelenia zo spoločnosti Geis.

 


Z centrálnych skladov 


"V úvodnej fáze je v sklade uložené približne 11 tisíc položiek od tých najmenších, ako sú napríklad rúže, laky na nechty či trojlitrové pracie gély alebo detské plienky. Ide o artikle, ktoré zákazníci poznajú z kamenných predajní, ale aj o produkty, ktoré sú k dispozícii iba online. Tovar pre vykrytie online objednávok zákazníkov dm v Slovenskej republike vozíme do nášho logistického centra v Pohořeliciach zo skladu dm drogerie markt v Senci a pre Českú republiku zo skladu v Jihlave. V Pohořelickom logistickom sklade zhromažďujeme dostatočnú zásobu pre slovenský a český trh, aby sme boli schopní bez problému vykryť všetky objednávky," opisuje S. Rychtaříková a dodáva, že v budúcnosti by malo dôjsť k ďalšiemu navyšovaniu počtu položiek pre online predaj pre obe krajiny.


"Vysoký počet položiek kladie samozrejme tiež mimoriadne nároky na naskladnenie i expedíciu. Využívame k tomu náš LFS softvér prepojený so skenerom čiarových kódov. Vďaka tomu máme v každom okamihu prehľad o množstve konkrétneho tovaru a u niektorých položiek tiež o dátume spotreby," hovorí S. Rychtaříková s tým, že k vyskladneniu tovaru slúži klasický multipikovací vozík, ktorý zvládne až 12 zákaziek naraz.

 

Trvalá udržateľnosť balenia


Podľa veľkosti objednávky Geis zvolí najvhodnejší obal. "Vyberáme zo štyroch druhov. Všetky obaly vrátane výplní sú z recyklovaného papiera,“ hovorí S. Rychtaříková a dodáva: „Momentálne riešime zavedenie nového druhu papierovej pásky aktivovanej vodou, ktorá je kvalitnejšia, pohľadovo krajšia, ale najmä šetrnejšie k životnému prostrediu."


Geis objednaný tovar následne dopravuje koncovým zákazníkom dm, ktorí môžu nákup platiť v hotovosti, kartou či bankovým prevodom. "Ak zákazník odošle svoju objednávku do 12 hod., zásielka mu bude doručená už nasledujúci pracovný deň," dodáva S. Rychtaříková.

 

Pripravil: dk
Zdroj a ilustračné foto: Geis

 

 

Súvisiace články 

 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
mecom premium banner

Video

Retail Summit 2020 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail