Andrej ČatajskýAndrej Čatajský

Simplicity consulting s. r. o.

Ktorý projekt zlepšenia začať skôr?

Organizácie sú komplexné systémy. Skladajú sa z jednotlivých oddelení, množstva rôznych činností a je v nich zamestnaných množstvo ľudí.

 

V rámci tejto komplexnosti sa v podstate naskytuje neobmedzené množstvo činností, ktoré je možné vykonať za účelom zlepšenia výkonnosti organizácie. Zo skúseností vieme, že ešte ani neukončíme jeden „projekt zlepšenia“ a už sú na stole ďalšie a tak je to stále dookola. Nehovoriac o neustále vynárajúcich sa nových problémoch, ktoré je potreba riešiť. Následne sme pod tlakom množstva otvorených projektov a riešením problémov.

Čítať ďalej...

Ľudia a zmeny v organizáciách

Vždy existuje WIN – WIN riešenie. To je jeden zo základných predpokladov Teórie obmedzení. Dôvod existencie WIN – WIN riešenia pochádza z vedy a je inšpirované prírodou. V ľudskom svete zasa z presvedčenia, že vo svojej podstate sú „ľudia dobrí“.

 

Toto presvedčenie vychádza aj z predpokladu, že správanie ľudí závisí od ich komfortnej zóny. Pokiaľ sa ľudia nachádzajú v komfortnej zóne, je možné očakávať kooperáciu a podporu. Pokiaľ sú z tejto zóny vytláčaní, tak možno naopak očakávať rezistenciu. Komfortnou zónou môžeme označiť priestor, v ktorom majú ľudia, vo svojom poli pôsobnosti, „situáciu pod kontrolou“.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald