Kaufland Velka noc 1000x102

Kaufland Velka noc 450x1017 L

Kaufland Velka noc 450x1017 P

Colliers International zabezpečí prenájom a správu Pradiarne 1900

Historická budova bývalej cvernovej továrne je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá aktuálne prechádza rekonštrukciou. Citlivá rekonštrukcia bude odkazovať na jej industriálnu minulosť, pričom ponúkne aj moderné maloobchodné priestory.


Po dokončení ponúkne celkovú prenajímateľnú plochu administratívnych priestorov 11 760 m2 a ďalších 3 110 m2 je určených pre maloobchodné prevádzky a služby.


Interiér budovy zaujme impozantnou výškou stropov až 4,8 m, veľkými oknami, liatinovými stĺpmi a zachovanými architektonickými detailmi. „Pradiareň je jedna z mála technických pamiatok v Bratislave, ktoré dostali šancu vrátiť sa späť do života. Po dokončení ponúkne silný genius loci so všetkými modernými vymoženosťami. Ide o unikátne priestory, aké sa dnes už nestavajú a súčasne splnia predstavy aj tých najnáročnejších nájomcov,” hovorí Michaela Ochmanová, riaditeľka divízie služieb pre nájomcov Colliers International.


Exkluzívna adresa ponúka budúcim nájomcom vysokú flexibilitu využitia priestorov. Variabilné riešenia interiéru a možnosti variácie jednotlivých prvkov umožňujú tvorbu open office aj bunkového systému kancelárií. „V súčasnom boji o talent je zaujímavé pracovné prostredie súčasťou firemnej kultúry a vizuálnej identity spoločnosti. Patrí tiež medzi zásadné faktory pri výbere zamestnávateľa,“ dopĺňa M. Ochmanová.


Pradiareň 1900 bude súčasťou novej mestskej štvrte ZWIRN, ktorá vzniká premenou areálu bývalej bratislavskej cvernovej továrne, pod taktovkou skúseného developera YIT. Prví nájomcovia sa budú do originálnych kancelárií sťahovať koncom tohto roka a v priebehu roka 2021.


Spoločnosť Colliers International bola poverená nielen prenajatím budovy, ale aj zabezpečením jej profesionálnej správy. Okrem profesionálneho výkonu štandardných služieb spojených so zabezpečením starostlivosti o budovu, bude mať tím správy budov Colliers International REMS za úlohu vytvoriť komunitu užívateľov budovy a jej marketing.


„Našou úlohou bude nielen udržiavať bezproblémový chod tejto výnimočnej budovy, ale zabezpečovať aj komunitný manažment. Sme však presvedčení, že jedinečný charakter tejto budovy pritiahne ľudí, ktorí sú tzv. na jednej vlnovej dĺžke. Pradiareň 1900 ponúkne dostatok spoločných priestorov i aktivít pre nájomcov, aby sa táto komunita formovala prirodzene. Veríme, že sa nám tak podarí podporovať vzájomnú interakciu, prúdenie nápadov a ideí,” hovorí Marek Sokol, zodpovedný za správu Priadiarne 1900.

 

Zdroj: Colliers International

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

Retail Summit 2020 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail