Heureka.sk eviduje vyšší záujem o puzzle, modely a stavebnice

Hitom tohtoročnej jesene je maľovanie, vyfarbovanie, pletenie či štrikovanie, zreteľne však dominuje aj skladanie modelov a puzzle.


Napriek všadeprítomnému digitálnemu prostrediu sme nezanevreli ani na aktivity bez neho, priam naopak. Azda práve presýtenosť obrazovkami počas pracovnej doby má za následok pretrvávajúci vzostup záujmu o produkty spojené s manuálnymi tvorivými činnosťami.


„V posledných dvoch rokoch nepretržite rastie obľúbenosť tovaru, s ktorým je možné aktívne si odpočinúť aj bez elektroniky a internetu,“ referuje Alexandra Čermáková, obsahová manažérka nákupného radcu Heureka.sk.


Výrazne najsilnejšou kategóriou v portfóliu hobby a detských tovarov je kategória modelov. Podľa A. Čermákovej už teraz strojnásobila svoj obrat oproti minulému roku, a to ešte pred vianočným obdobím. Záujem je okrem kovových zberateľských zmenšenín aj o papierové, plastové či dokonca drevené stavebnice rôznej náročnosti.


„Nákupy modelov sa tradične zintenzívňujú od augusta, kedy sa počasie ochladí a ľudia trávia dlhší čas doma,“ hovorí A. Čermáková a dodáva, že „súbežne rastú aj predaje modelárskeho náradia a doplnkových potrieb, akými sú lepidlá, hmoty či farby. Všetky potrebné pomôcky k modelom môžu zákazníci rovnako pohodlne nakúpiť na internete, ako vo verzii pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých modelárov.


Dvojnásobne viac ako vlani sú žiadané aj puzzle, ktoré sú skôr stabilným lákadlom ako trendovou záležitosťou. To, že nie sú iba pre najmenších, dokazuje obsiahla ponuka týchto obrazových rébusov s viac ako tisíc dielmi. „Neustále zvyšujúci sa dopyt pozorujeme najmä pri 2 000-dielnych variantoch, v TOP 20 na Heureka.sk sa však drží aj viac ako 40 000-dielny produkt,“ komentuje A. Čermáková.


Obľúbenosť tvorivých projektov potvrdzuje aj rastúci záujem o výtvarné potreby. Vysoko populárne sú sady na maľovanie a kreatívnu tvorbu v kufríkovej forme. „V internetovej ponuke zákazníci nájdu cenovo veľmi dostupné jednoduchšie vyhotovenia, ale aj profesionálnejšie sety, ktoré sú ideálnym darčekom,“ informuje A. Čermáková.

 

Zaujímavou a stále viac vyhľadávanou možnosťou sú podľa nej aj predmety spojené s pletením, štrikovaním, tkaním či hrnčiarstvom.


Trend manuálneho zbavovania sa stresu z bežných povinností teda pretrváva a sortimentu, ktorý to umožňuje, v internetových obchodoch stále pribúda.


Zdroj: Heureka

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail