New Retail Summit 2020

New Retail Summit 2020

New Retail Summit 2020

Costa Coffe otvorila v OC Eurovea svoju druhú kaviareň na Slovensku

Otvorená bola 24.9.2019, prvá kaviareň tejto britskej značky na Slovensku už dlhšie funguje v OC Aupark. Zákazníci si môžu vychutnať kávu, dezerty či nekávové nápoje z aktuálnej ponuky.


Okrem týchto dvoch už fungujúcich prevádzok by na Slovensku mali byť otvorené ešte ďalšie. V tomto roku bude otvorená aj prevádzka v bratislavskom OC Polus (VIVO!). V susednom Česku má momentálne Costa Coffe až 54 prevádzok, väčšina je umiestnená mimo Prahy.


Aktuálne nielen v Eurovea, ale vo všetkých kaviarňach Costa Coffee možno vyskúšať napríklad netradičný Malinový Flat White s ružovým korením, zaujímavá je aj novinka v ponuke Costa Coffee – 100% Arabika z Etiópie. Pre milovníkov sladkostí je určená Malinová torta alebo Dánsky koláčik s marhuľou v zvýhodnenej raňajkovej ponuke.


Costa Coffee patrí k firmám, ktorým nie je ľahostajné, v akých podmienkach žijú ľudia pestujúci pre nich kávu. Spoločnosť sa preto zaviazala, že 100% kávy, ktorú používa, musí pochádzať z certifikovanej produkcie Rainforest Aliancie, medzinárodnej neziskovej organizácie, ktorá od roku 1987 prispieva k zlepšeniu podmienok pestovateľov kávy v krajinách tretieho sveta. Zákazníci Costa Coffee si teda môžu vychutnať šálku kávy s vedomím, že pochádza z dobre spravovaných fariem, kde sa dbá na to, aby pestovanie kávy neohrozovalo životné prostredie. Rainforest Alliance učí farmára pôdu zhodnocovať hnojením a ďalšími spôsobmi, aby nebolo nutné rúbať ďalšie úseky dažďových pralesov na získanie pôdy pre kávové plantáže. Každou šálkou tak zákazníci prispievajú k zlepšeniu životného prostredia.


Zdroj: Costa Coffe

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
mecom premium banner

Video

Retail Summit 2020 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail