Tesco rozširuje sortiment bioproduktov vlastnej značky

Pod označením Tesco Organic si zákazníci môžu kúpiť vyše sto čerstvých aj trvanlivých biopotravín, ku ktorým sa od septembra tohto roka pridajú čia semienka, quinoa, goji, ľanové semienka, kokosová múka a kokosový cukor.

 

tescobio

 

Uvedením týchto produktov na trh reaguje Tesco na rastúci trend zákazníkov, ktorí uprednostňujú zdravú výživu v biokvalite.


Tesco patrí k reťazcom, ktoré v strednej Európe predávajú široký sortiment biopotravín. Zákazníkom ponúka okrem značkových výrobkov tiež rad potravín v biokvalite pod vlastnou značkou Tesco Organic. Ponuka Tesco Organic obsahuje široké spektrum výrobkov ako cereálie, semienka a orechy, niekoľko druhov čaju a kávy, nealkoholické nápoje a vína, ryžu, celozrnné cestoviny, oleje, čerstvé mäso a tiež pod označením Tesco Bio ovocie a zeleninu.


Pri príležitosti septembra ako mesiaca biopotravín Tesco rozširuje svoju ponuku o čia semienka, quinou, goji, ľanové semienka, kokosovú múku a kokosový cukor. Rozšírením tohto sortimentu reaguje na rastúci zákaznícky dopyt Slovákov po zdravých výrobkoch v biokvalite.


„Všetky produkty sú v biokvalite, bez tukov alebo sladidiel a neobsahujú geneticky modifikované organizmy. Tiež platí, že rastie nielen záujem o biokvalitu, ale všeobecne o výrobky racionálnej výživy,“ vysvetľuje Andrea Votýpková, manažérka vývoja nových produktov pre obilniny, zdravé výrobky a konzervované potraviny.


Predaj biopotravín v Tescu neustále rastie. „Hoci by niektorých zákazníkov mohla odrádzať od nákupu vyššia cena týchto produktov, v Tescu sa jej nemusia obávať. V Tescu ponúkame aj bioprodukty za výhodné ceny,“ dodáva A. Votypková. Len za letné obdobie roku 2019 vzrástol predaj biopotravín a výrobkov vlastnej značky Tesco Organic v priemere o tretinu. Privátna značka tvorila v nákupnom košíku takmer polovicu z celkového predaja bioproduktov. Medzi najobľúbenejšie produkty patria Tesco Organic slané tyčinky, praclíky a celozrnné špagety.


Tesco aktuálne ponúka vyše 100 výrobkov v kvalite bio pod značkou Tesco Organic. Pod označením Tesco BIO nájde zákazník zeleninu a ovocie v biokvalite. Biotovar je vystavený v samostatných moduloch v oddelení čerstvých a trvanlivých potravín


Zdroj: Tesco

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
mecom premium banner

Video

Čo hovoria marketéri o konferencii Brad Management 2019?

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail