Tetra Pak uvádza v Európe papierové slamky

Spoločnosť Tetra Pak oznámila, že jej zákazníci začali v Európe testovať papierové slamky určené pre nápojové kartóny. Tetra Pak je tak prvou spoločnosťou z oblasti výroby kartónových obalov, ktorá poskytuje papierové slamky pre nápojové kartóny v tomto regióne.


Papierová slamka je vyrobená z papiera s certifikáciou FSC™ a je recyklovateľná spolu so zvyškom balenia. K dispozícii bude pre dva menšie kartónové obaly bežne používané pre mliečne a nápojové výrobky pre deti: Tetra Brik® Aseptic 200 Base a Tetra Brik® Aseptic 200 Base Crystal.


Spoločnosť tiež oznámila svoj zámer verejne sprístupniť a zdieľať svoje inovácie týkajúce sa vývoja papierových slamiek, aby podporila spoluprácu v odvetví v oblasti alternatívnych riešení jednorazových plastových slamiek používaných pre nápojové kartóny.


„Vyvinuli sme papierovú slamku, ktorá je plne funkčná a spĺňa medzinárodne uznávané normy bezpečnosti potravín. Toto je dôležitý krok v napĺňaní našej vízie vyvinúť obal, ktorý je vyrobený výlučne z obalových materiálov na rastlinnej báze a ktorý prispieva k nízkouhlíkovému obehovému hospodárstvu,“ uvádza Adolfo Orive, riaditeľ a CEO spoločnosti Tetra Pak.


„Rozhodli sme sa, že nebudeme žiadať o patentovú ochranu, hoci sme dosiahli početné technické vylepšenia v rámci našich výrobkov. Namiesto toho chceme naše inovácie verejne sprístupniť, aby naše odvetvie dosiahlo svoj spoločný cieľ a to smerovať k nízkouhlíkovému obehovému hospodárstvu. Celá dodávateľská základňa pre papierové slamky sa musí rýchlo rozširovať a rásť. Touto cestou chceme osloviť všetkých dodávateľov a zákazníkov, aby využili naše znalosti a spojili sa s nami, aby sme mohli čo najrýchlejšie zvýšiť ich produkciu,“ povedala Kinga Sieradzon, generálna riaditeľka Tetra Pak Poľsko & Danube.


Testy papierovej slamky sa už začali v rámci obmedzeného objemu, pričom spoločnosť momentálne zvyšuje výrobnú kapacitu v závode na výrobu slamiek v portugalskom Lisabone.


Spoločnosť Tetra Pak tiež oznámila, že bude posudzovať technický pokrok a spolupracuje s mnohými technologickými lídrami v oblasti výskumu biologicky rozložiteľných riešení, ako sú napríklad polyhydroxyalkanoáty (PHA) – ide o polymér odvodený z rastlinných materiálov, ktorý je tiež biologicky rozložiteľný.


K ďalším udržateľným projektom, ktoré sú zamerané na vývoj nápojových obalov tejto spoločnosti patria aj pripevnené vrchnáky na ich nápojových obaloch, či integrované systémy pre konzumáciu nápojov. Spoločnosť tiež zmobilizovala tímy v oblasti vývoja a tímy pre dodávateľský reťazec a zabezpečila dodatočné zdroje na dosiahnutie týchto prioritných plánov.


Zdroj: Tetra Pak

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
mecom premium banner

Video

Čo hovoria marketéri o konferencii Brad Management 2019?

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail