Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Nestlé uvedie na trh YES! tyčinku v recyklovateľnom papierovom obale

Po prvýkrát sa podarilo použiť papier vo vysokorýchlostnej baliacej technológii na balenie cukrovinkových tyčiniek.


Napriek tomu, že papier je v porovnaní s plastovým obalom oveľa krehkejší, linka dokáže zabaliť 300 kusov tyčiniek za minútu.


Táto inovácia otvára možnosti na široké využitie recyklovateľného papiera na balenie v segmente cukroviniek. Doteraz bolo možné používať vo vysokorýchlostnej výrobe trvanlivých tyčiniek len plastové alebo kombinované (laminátové) materiály. Technologická novinka od Nestlé znamená, že uvedené materiály môžu byť nahradené papierom, ktorý je recyklovateľný, spĺňa všetky kvalitatívne, hygienické, bezpečnostné štandardy a zabezpečí čerstvosť výrobku počas celej doby trvanlivosti.


Predstavené papierové obaly sú ďalším krokom spoločnosti Nestlé v napĺňaní záväzku prejsť do roku 2025 na recyklovateľné alebo znovu použiteľné obaly. Papier pochádza z udržateľného pestovania, ktoré certifikujú Forest Stewardship Council (FSC) a The Program for the Endorsement of Forest Certification.


Patrice Bula, riaditeľ strategických divízií, marketingu a predaja Nestlé, uvádza: „Spotrebitelia dnes pri výbere občerstvenia viac dbajú na prírodný pôvod a udržateľnosť, či už ide o ingrediencie alebo obal. Naše YES! tyčinky sú vyrobené zo zdravých ingrediencií, ktoré ilustrujú rozmanitosť prírody. Dnes ich predstavujeme v novom, papierovom obale, čo zjednoduší recykláciu a prispeje k redukcii plastového odpadu.”


Tyčinky YES! v papierovom obale budú v nasledujúcich týždňoch uvedené aj na Slovensku a v Českej republike. Z ďalších európskych krajín budú dostupné v Rakúsku, Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Luxembursku, Malte, Holandsku, Portugalsku, Španielsku a Veľkej Británii.


Zdroj: Nestlé

 

PR

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Retail Summit 2019 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail