Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Heureka: Slováci chcú komfort ako doma aj na stanovačke

Popularita turistiky medzi Slovákmi neustále rastie. Spolu s tým však rastú aj ich nároky na pohodlie a príslušné tovary.


Vrcholové výstupy, stanovačky pri jazere, prechádzky v prírode. Každé leto sa do prírody vyberá čoraz viac Slovákov, ktorí si chcú vychutnať čerstvý vzduch a krásy slovenskej prírody. K tomu však potrebujú aj kvalitné vybavenie, bez ktorého sa žiaden zálesák nezaobíde. Kým niektoré položky sa nemenia, iné už boli úplne nahradené komfortnejšími variantami.


Základom každej úspešnej stanovačky je nepremokavý stan. Slováci ich nakupujú čoraz viac, nákupný radca Heureka dokonca zaznamenal až 30 % medziročný nárast záujmu o stany. Prevládajú rodinné štvormiestne stany, z čoho sa dá usudzovať, že kempovanie v prírode už nie je len pre dobrodruhov, ale vie to byť príjemná zábava aj pre celú rodinu.


„Svoju rolu pri tom pravdepodobne zohralo aj zvýšenie komfortu, ktorý dokáže stanovacie zariadenie ponúknuť,“ vysvetľuje Alexandra Čermáková, produktová manažérka Heureky. „Kým v minulosti zákazníci uprednostňovali normálne karimatky alebo alumatky, dnes sú jednoznačne najpopulárnejšie tie samonafukovacie. Až 9 z 10 najpredávanejších karimatiek je tohto typu.“


To však z hľadiska pohodlnosti nie je ani zďaleka všetko. Veľkej popularite medzi Slovákmi sa tešia vymoženosti, ktoré všetok komfort mesta prenášajú aj do prírody. Rovnako ako minulé leto sú veľmi obľúbené nerezové skladacie poháre na víno. K ním sa tento rok pridali prenosné kávovary, ale aj cestovné palacinkovače, toastery a dokonca aj WOK na oheň. Slováci jednoducho chcú mať všetky výdobytky modernej doby stále pri sebe.

 

Zdroj: Heureka

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonamecom premium banner

Video

Retail Summit 2019 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail