METRO vyzbieralo viac ako tri tony potravín pre ľudí v núdzi

Potravinová zbierka, ktorú zorganizoval veľkoobchod METRO od 4. do 5. apríla 2019, sa stretla s úspechom. Vo všetkých šiestich predajniach sa podarilo vyzbierať spolu až 3 375 kilogramov potravín.


Následne ich METRO poslalo chudobným ľuďom a takým, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.
„V súlade s našou filozofiou sa snažíme pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Preto sme sa aj tento rok rozhodli počas dvoch dní vo všetkých našich predajniach spustiť potravinovú zbierku. Naozaj sa tešíme, že sa do nej zapojilo toľko darcov,“ uviedla hovorkyňa METRO Cash & Carry SR Romana Nýdrle.


Prerozdelenie potravín mala následne na starosti Potravinová banka Slovenska.


Partnermi zbierky boli aj Bratislavská arcidiecézna charita, Rádio Jemné a spoločnosť Unilever. Ak si ľudia v období pred Veľkou nocou zakúpili výrobky značky Unilever, časť z ich predajnej ceny takisto putovala cez Potravinovú banku na pomoc ľuďom v núdzi. Takýmto spôsobom sa vďaka firme Unilever vyzbieralo ďalších 1 632,45 €.


METRO každý rok do Potravinovej banky Slovenska odovzdá tony potravinových prebytkov, ktorým sa už blíži konečný dátum spotreby. Vo finančnom roku 2018 takto zhromaždilo až 120 ton potravín v hodnote 137 788 €.


Zdroj: METRO

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald