Home Credit umožňuje svojim klientom platiť už aj mobilom

Zákazníci spoločnosti Home Credit tak už môžu v obchodoch, reštauráciách a pri nákupoch cez internet platiť vo vybraných e-shopoch nielen svojim mobilom ale aj inteligentnými hodinkami alebo tabletom.


Home Credit tak pokračuje v trende digitalizácie svojich služieb. Mobilom alebo tabletom tak môžu po novom Slováci s kartou od Home Creditu platiť kdekoľvek v obchodoch, ktoré majú platobný terminál, napríklad za nákup v potravinách, tankovanie na čerpacej stanici či v obchode s oblečením alebo v drogérii. Taktiež si môžu takto jednoducho vybaviť platby na samoobslužných termináloch umožňujúcich bezkontaktné platby. Samozrejmosťou sú aj nákupy cez internet u obchodníkov, ktorí akceptujú Google Pay a tiež vyberanie hotovosti zo všetkých bezkontaktných bankomatov.


„Zrejme najväčšou výhodou platenia mobilom je jednoduchý, bezpečný a hlavne komfortný princíp. Netreba nosiť peňaženku či platobnú kartu alebo pri nakupovaní online si netreba sadať za počítač. Nosiť so sebou mobil takmer všade je pritom v dnešnej dobe úplnou samozrejmosťou. Karta digitalizovaná v mobile je rovnako bezpečná a chránená ako ktorákoľvek bežná platobná karta,“ hovorí vedúci oddelenia kreditných kariet spoločnosti Home Credit Alessandro Villa. Home Credit je prvou „nebankovou“ spoločnosťou na slovenskom trhu, ktorá prináša pre svojich klientov možnosť platiť mobilnými zariadeniami a plne sa tak vyrovnáva v komforte poskytovaných služieb bežným bankám, niektoré v tom dokonca aj predstihne.


„Kartu v mobilnom zariadení môžu zákazníci využívať v mobilných zariadeniach s operačným systémom Android 5.0 Lollipop a vyšším, ktoré využívajú technológiu NFC. Taktiež je potrebné mať zriadený Google účet, teda Gmail. V obchode Google Play si zdarma stiahnete aplikáciu Google Pay a nainštalujete si ju do svojho mobilu alebo tabletu,“ približuje A. Villa.


Kartu v mobilných zariadeniach si môžu Slováci vytvoriť z akejkoľvek platobnej karty, ktorú im Home Credit vydal. Podmienkou je, aby bola karta platná a aktívna.


Kartou v mobile, smart hodinkami alebo tabletom môžno platiť podobne ako platobnou kartou. Pri transakciách do 20 € stačí rozsvietiť displej na zariadení. Pri sumách vyšších ako 20 eur je už potrebné prednastaveným spôsobom odomknúť obrazovku telefónu, či už číslom, heslom, gestom alebo odtlačkom prsta.


Spoločnosť Home Credit nedávno spustila mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje jej užívateľom jednoduché spravovanie svojich peňazí. Za pár sekúnd si tak môžu prezrieť v mobile aktuálnu výšku splátky, zostatok na kreditnej karte či rýchlo previesť peniaze na bežný účet. Už čoskoro Home Credit počíta aj so zavedením systému One click, ktorý výrazne zjednoduší nakupovanie online. Na partnerských e-shopoch si tak klienti Home Creditu budú môcť veľmi rýchlo a pohodlne kúpiť aj drahší tovar, na ktorý v danej chvíli nebudú mať dostatok vlastných peňazí, pretože môžu nakupovať na splátky. Takýto nákup bude pritom úplne bezpečný a taktiež prehľadný, pretože klienti si hneď môžu pozrieť aj výšku svojich splátok.


Zdroj: Home Credit

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail