Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Potraviny KRAJ expandujú. Prvá predajňa mimo Bratislavy pribudla v Trnave

Otvorená bola 13. apríla v OC Sofi v Trnave. Moderný koncept, ktorý medziročne zaznamenal takmer 30-percentný nárast zákazníkov, sa okrem milovníkov zdravého životného štýlu či slovenských výrobkov teší obľube aj u ľudí s potravinovými intoleranciami.


Po otvorení nových prevádzok v hlavnom meste prichádza na rad aj Trnava. Predajňa sa rozkladá na ploche takmer 530 m2 a zákazníkom je k dispozícii päť pokladníc.


„Sme veľmi radi, že náš koncept predajní s takmer 60-percentným podielom slovenských výrobkov sa rozšíril o prevádzku v Trnave. Aj tu budeme ponúkať široký sortiment od našich výrobcov, pre ktorých je, rovnako ako pre nás, najdôležitejšia kvalita a čerstvosť,“ uviedol pri príležitosti otvorenia novej prevádzky generálny riaditeľ spoločnosti TERNO real estate Stanislav Čajka.


Zákazníci v novootvorenej predajni preto nájdu viac ako 900 produktov od vyše stovky regionálnych výrobcov. Najväčšie zastúpenie pritom majú vinári, výrobcovia mliečnych výrobkov, či pekári. O dodávku čerstvého a chutného pečiva sa bude starať lokálny pekár Ramón Školuda z Trstína, ktorého si vybrali cez kampaň „Hľadáme najKRAJšie pečivo“ samotní zákazníci „Už viac ako 130 rokov náš chlieb nestratil na vôni a kvalite. Tradičné recepty postupne zdedila už siedma generácia Škodulovcov. V súčasnosti naša pekáreň zásobuje takmer polovicu trnavského okresu. Veríme, že na výrobkoch z našej múky, ktoré pripravujeme zo srdca, si pochutnajú aj zákazníci novootvorenej predajne KRAJ,“ hovorí majiteľ pekárne Ramón Školuda.


Sieť potravín prehodnocuje sortiment regionálnych výrobcov na kvartálnej báze. „Koncom roka sme zverejnili výzvu pre záujemcov na dodávky vajec z voľného výbehu z ekologického chovu či čerstvého mlieka v skle. Ponuky vyhodnotíme a vybraný sortiment potom zaradíme na naše pulty,“ vysvetľuje proces prijímania nových dodávateľov riaditeľ nákupu Martin Mašeja. Už čoskoro sa objavia na pultoch vajcia z prvej vlny kampane.


Okrem otvorenia predajne v Trnave pracuje KRAJ na rozširovaní do ďalších regiónov Slovenska. V priebehu roka by ich malo pribudnúť hneď niekoľko. „Na jeseň otvoríme svoje brány v Prievidzi a v Moste pri Bratislave. Pokiaľ ide o Bratislavu, prestaviame predajňu na ulici Ivana Horvátha v Ružinove, následne na Homolovej v Dúbravke a v lete sa pustíme do premeny našej vlakovej lode v Auparku,“ uviedol riaditeľ spoločnosti S. Čajka s tým, že ambíciou KRAJa je byť celoplošne fungujúcim reťazcom.


O obľúbenosti konceptu KRAJ svedčí aj prieskum spoločnosti KANTAR Slovakia, ktorý ukázal, že 89 % zákazníkov hodnotí predajne ako vynikajúce, veľmi dobré alebo dobré. Potraviny KRAJ získali tiež prestížne ocenenie v súťaži Hermes Komunikátor roka za najlepší interiér predajného priestoru.


Zdroj: TERNO real estate

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail