Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

COOP Jednota: Ženy majú v maloobchode nenahraditeľné miesto

Až 85 % zo 14 000 zamestnancov COOP Jednoty v súčasnosti tvoria ženy. Rozdiel medzi najmladšou a najstaršou pracovníčkou je 52 rokov.


Rôzne vekové zloženie, rôzne životné príbehy. Ženy do maloobchodu patria, v COOP Jednote majú už niekoľko desaťročí nenahraditeľné miesto. Z viac ako 14 000 zamestnancov tvoria až 85 percent. Zastávajú rozličné pracovné pozície, od dokladačky tovaru v malej dedine po predsedníčku spotrebného družstva.


„Ako v životoch nás všetkých, aj v maloobchode majú ženy nenahraditeľné miesto. Sú pilierom nášho obchodného systému, tvoria až 85 % pracovných miest. Prácu každej jednej z nich si nesmierne vážim, bez ohľadu na to, koľko má rokov či akú pracovnú pozíciu zastáva,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa žien.


Vekové zloženie zamestnankýň je v COOP Jednote pestré. Najmladšia má 18 rokov a pracuje v predajni v Slovenskom Grobe (spotrebné družstvo Trnava), jedna z najstarších, pôsobiaca v Sládkovičove pod spotrebným družstvom Galanta, už oslávila sedemdesiatku. Niektoré ženy zasvätili práci v COOP Jednote celý profesný život a v maloobchodnej sieti pôsobia viac ako štyri desaťročia.


„Snažíme sa investovať do profesného a osobného rastu žien a popri mzde im poskytovať viacero zaujímavých benefitov,“ doplnil J. Bilinský. Zamestnanci COOP Jednoty môžu využívať príspevky na rekreáciu a rehabilitáciu, kultúru a šport či na doplnkové dôchodkové sporenie. V prípade potreby je im napríklad poskytnutá sociálna výpomoc pri náročných životných situáciách a pri príležitosti životných a pracovných výročí dostávajú odmeny a ocenenia.


Zdroj: COOP Jednota

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail