UniCredit Bank: Štvrtina Slovákov pri nakupovaní platí hlavne kreditkou

Najvýznamnejšie sezóny pre obchodníkov – Vianoce a následné novoročné výpredaje skončili. Prieskum odhalil, že popularita používania kreditných kariet na platobných termináloch rýchlo rastie.


Podľa UniCredit Bank platí dnes hlavne kreditkou až štvrtina opýtaných. Mnoho Slovákov však nepozná všetky hlavné výhody kreditných kariet.


Kreditné karty sú medzi Slovákmi populárne nielen pri nakupovaní v kamenných obchodoch, ale predovšetkým pri nákupe na e-shopoch. Na konci roka je nárast ich používania v slovenských e-shopoch o štvrtinu, na zahraničných dokonca o 36 %.


Pokiaľ ide o novoročné výpredaje, každý piaty Slovák počas nakupovania z peňaženky vytiahne hlavne kreditku. Ďalších 14 % ich kombinuje s debetnou kartou. Výhradne debetnou kartou platí približne polovica opýtaných Slovákov (55 %).


Ako ukázal prieskum UniCredit Bank, aj ľudia, ktorí kreditnú kartu používajú denne, často nepoznajú všetky jej výhody. Takmer 65% opýtaných Slovákov nevie, že kreditná karta je forma úveru. Je dôležité si uvedomiť, že pri jej využití sa používajú prostriedky banky, nie svoje vlastné. Len 38% opýtaných vie, že pri kreditných kartách môže klient využiť bezúročné obdobie, počas ktorého nemá účtované úroky.


Zdroj: UniCredit Bank

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
mecom premium banner

Video

Čo hovoria marketéri o konferencii Brad Management 2019?

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail