Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Datart sa na Slovensku prostredníctvom firmy Elektrosped zapojil do skupiny HP Tronic

Fúzia spoločnosti Datart so skupinou HP Tronic prebehla v minulom roku veľmi úspešne. Tržby Datartu v roku 2018 dosiahli viac ako 292 mil. €, medziročne tak narástli o viac ako 3,5%.

 

datart vysledky

 

V lete minulého roku sa Datart stal plne súčasťou skupiny HP Tronic, ktorá na Slovensku prevádzkuje prostredníctvom firmy Elektrosped okrem Datartu i e-shop Hey.sk. HP Tronic sa rozhodol používať pre elektropredajne ako hlavnú značku Datart.


"V roku 2018 presiahli maloobchodné tržby Datartu 292 mil. €, medziročne nám tak vzrástli o viac ako 3,5%. Len v decembri, ktorý patrí do našej hlavnej sezóny, sa tržby zvýšili o takmer 5% oproti roku 2017. Hlavnú zásluhu na vynikajúcom výsledku majú predovšetkým e-shopy Datart.cz a Datart.sk a to aj napriek tomu, že sme v októbri prerušili spoluprácu s cenovým porovnávačom Heureka," komentuje výsledky František Mikoška, obchodne marketingový riaditeľ HP Tronic. Za rok 2017 tržby Datartu dosiahli 281 mil. €.


V súčasnej dobe má Datart 111 predajní a dva e-shopy Datart.cz a Datart.sk.


"Aj v tomto roku plánujeme pokračovať v otváraní nových Datart predajní. Pre zákazníkov tiež zlepšujeme naše unikátne služby, vrátane veľmi obľúbeného osobného odberu v predajni do 60 minút zdarma a našej Datart dopravy. Naším cieľom je jednak zvýšenie komfortu pre zákazníka, ale aj zrýchlenie týchto služieb. V e-shopoch sa zameriame na zlepšenie pohodlia počas nakupovania, predovšetkým potom v mobilnej verzii, kde cítime veľký potenciál ďalšieho rastu," dopĺňa F. Mikoška.

 

Zároveň bude Datart rozširovať ponuku produktov a služieb pri zachovaní vysokého štandardu starostlivosti o zákazníkov. Dôraz pritom bude klásť na ponuku naozajstných služieb eketrošpecialistu, ktorými sa chce odlíšiť od ostatných.


Zdroj: Datart

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonamecom premium banner

Video

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail