kaufland

kaufland hokejova kniha banner l

kaufland hokejova kniha banner r

Mecom prichádza s novou kampaňou. Zapája do nej aj svojich zamestnancov

Na výrobkoch Mecom sa postupne objaví Pečať kvality. Označeniu predchádza trojstupňová kontrola výrobkov. Označenie je zároveň súčasťou novej komunikačnej kampane s názvom Humans of Mecom.

 

mecom uvod

 

Mecom je špecialistom v segmente mäsa a práce s ním. Spoločnosť sa síce nebráni nevšedným kombináciám, ale zároveň vyhľadáva aj tradičné slovenské chute.


„Naši zamestnanci sú tí, ktorí posúvajú a reprezentujú spoločnosť. Oni sú Humans of Mecom, ako sme nazvali našu novú kampaň. Mnohí pre nás pracujú viac ako desaťročie. Len spolu vieme dosiahnuť výsledky a stanovené ciele, pretože naši zamestnanci stoja za tým, čo robia,“ hovorí Eva Sziglová Junior brand manager zo spoločnosti Mecom.


Koho nájdu odteraz zákazníci na obaloch výrobkov?

 

Miriam Nemjova v04


Miriam Nemjová pracuje v Mecome 12 rokov a posledné tri roky je vedúcou riadenia oddelenia kvality vo výrobnom závode v Humennom. Riadenie oddelenia kvality si podľa nej vyžaduje precíznosť, práve preto považuje svoju prácu za každodennú výzvu.

 

Frantisek Toth v04


František Tóth je v Mecome už dve desaťročia. Vie presne ako chutia výrobky od Mecomu a považuje ich za kvalitné nielen ako majster výrobného oddelenia Mecom Lučenec ale aj ako človek, ktorý má rád dobré jedlo.

 

Pavol Sakalik v03


Pavla Sakalíka už 13 rokov baví vstávať pred piatou ráno, lebo svoju prácu miluje a dáva do nej to najlepšie zo seba. Vedúci výrobného oddelenia Mecom v Humennom každý deň testuje výrobky.


Pečať kvality


Za kvalitou, ktorú vyzdvihujú v kampani zamestnanci Mecomu stojí komplexný a precízny kontrolný systém. „Pravidelne u nás prebiehajú senzorické kontroly, fyzikálno-chemické a mikrobiologické analýzy surovín a hotových výrobkov. Na naše produkty si preto môžeme dať Pečať kvality,“ vysvetľuje Ladislav Čechovič, CEO Mecom.


Trojstupňová kontrola kvality


Všetko začína vstupnou kontrolou, kedy všetky používané vstupné suroviny prechádzajú testovaním bezpečnosti v akreditovanom laboratóriu. Tu sa zisťuje, či spĺňajú zákonom stanovené mikrobiologické požiadavky na zdravotnú bezchybnosť. Každú šaržu vstupnej suroviny špecialisti interne kontrolujú a do výroby sa uvoľní iba na základe splnenia kritérií definovaných v špecifikácii. Ide o senzorické a fyzikálno-chemické parametre.


Následne proces pokračuje medzioperačnou kontrolou, kedy sa pred spustením výroby overuje účinnosť sanitácie vizuálnou kontrolou a odobraním sterov z povrchov. Každý krok výrobného procesu starostlivo kontroluje vyškolený personál s pomocou techniky, detektorov kovov a senzorov. Výsledky sleduje a zaznamenáva systém, ktorý nepripúšťa odchýlku alebo chybu. Kvalitu surovín tak podporí aj vysoký stupeň kvality výroby. Súčasťou výstupnej kontroly je každodenné hodnotenie degustačnou komisiou. Výrobok je uvoľnený do obchodnej siete iba na základe splnenia prísnych kritérií výstupnej kontroly.


Vzorky výrobkov zároveň Mecom posiela do akreditovaných laboratórií na mikrobiologické a fyzikálno-chemické vyšetrenia, rovnako ako na vyšetrenia nutričných hodnôt.

 

Zdroj a foto: Mecom

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Software na riadenie zásob naprieč celým dodávateľským reťazcom

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail