Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

SPPK je oficiálne v COPA COGECA

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) sa oficiálne stala členom najväčšej lobistickej poľnohospodárskej organizácie v Európskej únii – COPA COGECA.


Vstup najväčšej agropotravinárskej samosprávy na Slovensku do organizácie COGECA schválili jej členovia 13. septembra. Dnes o vstupe SPPK rozhodli členovia organizácie COPA.


Jediná relevantná agropotravinárska samospráva na Slovensku – Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora - tak bude mať s finančným prispením Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zastúpenie v oboch významných organizáciách.


COPA COGECA presadzuje záujmy svojich členov, teda poľnohospodárstvo krajín Európskej únie a po novom už aj slovenských. Aj preto je vstup Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory pre našich poľnohospodárov veľmi pozitívnou správou.


„Aj s našim hlasom budeme môcť ovplyvňovať tvorbu rozhodujúcich európskych predpisov, pravidiel, či politík. Už dnes som hlasoval o oficiálnej pozícii k Spoločnej poľnohospodárskej politike po roku 2020 tak, aby bola výhodná aj pre našich poľnohospodárov. Na Slovensku sme v minulosti nevyužili dva Programy rozvoja vidieka. Teraz musí byť našim cieľom efektívne využiť možnosti pre rozvoj slovenského vidieka, ktoré nám ponúkne práve pripravovaná Spoločná poľnohospodárska politika na roky 2021-2027“, reagoval po hlasovaní priamo z Bruselu zo sídla organizácie COPA COGECA predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho.


Pre budúcnosť slovenského agropotravinárskeho sektora bude dôležité čoraz častejšie a dôraznejšie presadzovať hlas slovenských poľnohospodárov.


Generálny sekretár COPA COGECA Pekka Pesonen na spoločnom minulotýždňovom stretnutí s predsedom SPPK Emilom Machom navrhol možnosť posielať pracovných expertov organizácie priamo na Slovensko, aby slovenským farmárom poskytovali informácie alebo sa zúčastňovali rôznych školení, seminárov či konferencií.


Zdroj: SPPK

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail