Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Hamé začalo v slovenskom závode DOMA vyrábať mrazené výrobky

Hamé posilňuje úlohu svojho výrobného závodu DOMA v Prešove. Výrazné investície do modernizácie a automatizácie umožnili znásobiť výrobné kapacity omáčkového a dresingového programu.


Závod DOMA preniká aj do úplne nového segmentu - mrazených potravín, ktoré prostredníctvom tohto závodu začalo Hamé od septembra distribuovať na Slovensko. Od tohto roku DOMA prevzala aj distribúciu kompletného chladeného sortimentu (okrem bagiet) – teda hotové jedlá, paštéty, polievky.


"V súčasnosti distribuujeme mrazené ovocné výrobky ako sú drene a nanuky v gastro i retail segmente a zároveň rozbiehame aj distribúciu mrazenej zeleniny a ovocia značky DIONE, ktorá zahŕňa polievkové zmesi, zmesi na gril a ďalšie produkty. Ide o špičkové výrobky z českého závodu Hamé AGRIMEX," vysvetľuje Ľubomír Preclík, generálny riaditeľ spoločnosti Hamé Slovakia.


Výrazné investície do závodu DOMA budú pokračovať aj naďalej. Hamé v posledných dvoch rokoch investovalo viac než 600 000 € do nových technológií vo výrobe. Tieto moderné technológie umožnili v DOMA strojnásobiť kapacitu výroby jednoporciových balení tatárskych omáčok, kečupov a horčíc, ktorých odbyt výrazne rastie.


"Vďaka novým technológiám v závode DOMA sme začali prechádzať na výrobu majonéz a tatárskych omáčok bez konzervantov. V súčasnosti už máme väčšinu výrobkov bez konzervantov a v tejto stratégii chceme pokračovať aj do budúcna tak, aby sme mali v priebehu dvoch či troch rokov náš kompletný sortiment bez konzervačných látok. Teraz začíname aj výrobu vegánskych majonéz a tatárskych omáčok." uvádza Ľ. Preclík.


Závodu DOMA sa podarilo uchytiť aj v zahraničí, najmä v Česku, kde má svoje výrobky už v niekoľkých veľkých obchodných sieťach. Vo veľkom dodáva majonézu na výrobu bagiet do sesterského závodu Hamé v Letohrade. Svoje výrobky vyviezla DOMA skúšobne aj do Číny a pripravuje sa aj predaj do iných krajín.


Čisté tržby Hamé (tržby očistené od bonusov a trade marketingu) na Slovensku počas prvého polroku 2018 vzrástli na 17, 934 miliónov €, čo je takmer o 4 percentá viac ako za predošlý rok 2017. Za celý minulý rok dosiahli čisté tržby Hamé na Slovenskú celkovo 35, 945 mil. €.


Zdroj: Hamé

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail