kaufland

kaufland hokejova kniha banner l

kaufland hokejova kniha banner r

Tesco poskytne potraviny pre novú sociálnu výdajňu v Bratislave

Staromešťania zo sociálne slabších pomerov môžu po splnení zásad poskytovania pomoci občanom v hmotnej núdzi využívať od 5. júna tohto roka doplnkovú sociálnu výpomoc z výdajne potravín Starom meste v Bratislave.


Nová sociálna výdajňa bude treťou výdajňou v hlavnom meste SR. V Bratislave už fungujú dve takéto zariadenia, v Petržalke a v Novom Meste.


Vo vynovených priestoroch, ktoré sú vo vlastníctve Starého Mesta, bude zariadenie otvorené tri dni v týždni, od 10. do 14. hod. Vo výdajni dostanú občania zadarmo potraviny, ktoré bude poskytovať Potravinová banka Slovenska v spolupráci so spoločnosťou Tesco.


Sociálna výdajňa je určená pre obyvateľov Starého Mesta v krízovej sociálnej situácii, rodiny s deťmi v hmotnej núdzi či osamelým osobám, ktoré poberajú invalidný či starobný dôchodok maximálne do výšky 340 eur.


„Otvorenie novej sociálnej výdajne v Starom Meste určite privítajú občania, ktorí sa ocitli v núdzi a my cítime záväzok pomôcť im. Som rád, že tak môžeme robiť spolu s našimi partnermi – spoločnosťou Tesco a Potravinovou bankou,“ uviedol starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslav Števčík.


V sociálnej výdajni budú pre obyvateľov Starého Mesta k dispozícii čerstvé aj trvanlivé potraviny, ktoré poskytne spoločnosť Tesco. „S Potravinovou bankou Slovenska úzko spolupracujeme na darovaní potravín od roku 2015. Spoločne tak pomáhame denne vyše 5 000 ľuďom po celom Slovensku. Verím, že aj vďaka partnerstvu so Starým Mestom dokážeme darovať ešte viac potravín, ktoré poslúžia tým, ktorí to najviac potrebujú,“ uvádza Martin Kuruc, výkonný riaditeľ pre Tesco na Slovensku a dodal: „Aktuálne darujeme potraviny zo 113 predajní Tesco. Počet obchodov zapojených do darcovstva potravín chceme aj naďalej rozširovať, aby sme mohli pomôcť ešte viac ľuďom v núdzi aj cestou sociálnych výdajní.“


Dlhodobou prioritou spoločnosti Tesco je bojovať proti plytvaniu potravinami aj cestou darovania prebytkových potravín. Len v minulom finančnom roku darovalo Tesco 577 ton pre ľudí v núdzi. Spoločnosť sa pred dvomi rokmi zaviazala, že do roku 2020 bude darovať potraviny zo všetkých obchodov v strednej Európe.


Zdroj: Tesco

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaRetail Innovations Conference 4.4.2019

Video

Software na riadenie zásob naprieč celým dodávateľským reťazcom

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail