Lidl má v Dunajskej Strede druhú predajňu

Sieť predajní spoločnosti Lidl Slovenská republika sa rozrástla na 132. Diskontný reťazec otvoril v svoju druhú predajňu v Dunajskej Strede.


Predajňa má rozlohou predajnej plochy približne 1400 m2, jej výstavba trvala päť mesiacov. Samozrejmosťou je vlastná pekáreň, ktorá bude zákazníkom celý deň ponúkať čerstvé pečivo. Pre zákazníkov je k dispozícii aj automat „Lidl To Go“ s výberom 16 horúcich nápojov. Predajňa je vybavená okrem štandardne používanými LED technológiami pri osvetlení aj tými pokročilými ako napríklad spätné získavanie tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení.


„Veľmi ma teší, že sa nám v Dunajskej Strede podarilo vybudovať v poradí druhú a k životnému prostrediu ohľaduplnejšiu predajňu. Priamo v tejto predajni našlo svoje uplatnenie 24 zamestnancov,“ uvádza Radoslav Leško, obchodný riaditeľ diskontného reťazca. Svoju prvú predajňu otvoril Lidl v Dunajskej Strede v novembri 2004, teda v prvých mesiacoch svojho pôsobenia na Slovensku.


Lidl na Slovensku v 132 predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva viac ako 4000 ľudí. Nárast platov o tridsať percent za necelý rok a pol, zvýšenie nástupnej mzdy až o tretinu a o tretinu vyšší priemerný mesačný plat než je trhový priemer v odvetví, to všetko je realita v spomenutom diskontnom reťazci.

 

Priemerný mesačný plat na pozícií predavačov-pokladníkov / predavačiek-pokladníčok aktuálne je 845 €. Plný pracovný úväzok v Lidli pritom predstavuje 38,75 hodín týždenne. Lidl nedávno obhájil prestížne medzinárodné ocenenia Top Employer Europe a Top Employer Slovakia, stal sa tiež „Najzamestnávateľom“ v kategórií obchod a za svoje aktivity vo vzťahu k zamestnancom získal aj prestížne ocenenie Via Bona. Na základe hlasovania verejnosti sa Lidl už piatykrát po sebe tešil z ocenenia Obchodník roka.

 

Zdroj: Lidl

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

RETAIL INNOVATIONS conference 2018

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail