kaufland

kaufland hokejova kniha banner l

kaufland hokejova kniha banner r

V Senici otvorili modernú syráreň

Na Záhorí pribudla nová, moderná výrobňa syrov spoločnosti Agro Tami. Okrem syrov camembert bude vyrábať aj tvrdé a parené syry a bryndzu.


„Ide o čisto slovenskú spoločnosť so slovenským kapitálom. Spoločnosť je známa výbornými produktmi, no taktiež dodáva potravinárskemu sektoru pridanú hodnotu. Jej podnikanie spája stovky či tisícky ľudí – zamestnancov, farmárov a ich pracovné tímy, dopravcov či obchodníkov. Je to veľká pridaná hodnota tejto slovenskej firmy sídliacej v priestore už vyše polstoročie spätým práve s mliekarenským sektorom. Nová senická syráreň je unikátna moderná prevádzka, ktorá sa môže okrem iného pochváliť aj automatizovanou formovacou linkou na syr s bielou plesňou, čo je vôbec slovenský unikát,“ uviedla pri slávnostnom otvorení vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.


V novej prevádzke by pri plnej vyťaženosti malo byť zamestnaných 40 zamestnancov a produkovať by mala denne 10 ton syrov. V syrárni je použitá špecializovaná klimatizácia, keďže syry camembert, známe pod názvom Plesnivec a Encián, zrejú osem dní. „Každá jednotka klimatizácie je samostatná, syry potrebujú rôznu vlhkosť vzduchu, inú teplotu a rozličné klimatické podmienky počas zrenia,“ hovorí Mikuláš Bobák, majiteľ spoločnosti Agro Tami.


Spoločnosť denne spracuje približne 600 tisíc litrov kravského mlieka. Časť z tejto produkcie potom spracúva na syry. „Máme záujem dodávať mliečnym výrobkom pridanú hodnotu, aby sme sa vedeli na trhu lepšie presadiť,“ vysvetľuje predseda predstavenstva Peter Schultz. Okrem syrov camembert sa v Senici vyrábajú aj tvrdé a parené syry a bryndza.

 

Zdroj: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Software na riadenie zásob naprieč celým dodávateľským reťazcom

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail