German Design Award: Wanzl vyhráva tri ceny

Funkčnosť, estetika, emócie...Pokiaľ toto všetko dokonale harmonizuje, je dizajn produktu excelentný. Presne takouto súhrou sa môže pochváliť plastový nákupný vozík SALSA a systémový regál pure tech z dielne Wanzl. Za mimoriadny dizajn produktu získali v rámci German Design Award titul „Winner 2018“ v kategórii Excellent Product Design.


Ocenenie Special Mention v kategórii Excellent Communications Design za interiér predajne Klaas + Kock v Rheine je treťou cenou, ktorú Wanzl v tomto roku získava.


German Design Award je prestížna medzinárodná cena pre jedinečné dizajnové trendy, ktoré udeľuje Nemecká rada pre dizajn (German Design Council). Udeľovanie cien German Design Award sa uskutoční 9. februára 2018 vo Frankfurte nad Mohanom.


Salsa: German Design Award Winner

 

Nová generácia plastových nákupných vozíkov má inšpirujúci názov Salsa. So svojím sviežim dizajnom a excelentným jazdným komfortom prináša vozík do medzinárodného maloobchodu nový rytmus. Vozík Salsa s objemom 150 litrov usiluje o priazeň. Variant s objemom 95 l pre malé, rýchle nákupy, jednotlivcov, predajne v centrách a samoobsluhy bol uvedený na trh v roku 2017.


Víťazstvo priniesla nápadne nová koncepcia dizajnu s vysokou mierou rozpoznateľnosti. Má zaujímavú energiu, štruktúra nákupného koša sa mení, opakuje sa, vytvára chaotickú sieť a prepletá sa akoby išlo o živý organizmus. Salsa odpovedá na aktuálne megatrendy ako sú neoekológia a individualizácia a vizuálne komunikuje svojou hviezdnou štruktúrou koša. Podoba pochádza z výrobne riadenej, geometrickej, drôtenej štruktúry nákupných vozíkov a vznikla prostredníctvom výrobného postupu vstrekovania plastov. Výsledkom je zámerne chaotický vzor koša a nezameniteľný vzhľad.


pure tech: German Design Award Winner


S regálovým systémom pure tech predstavuje spoločnosť Wanzl základnú inováciu vo vybavení predajní. pure tech vsadil na estetický dizajn, novým a charakteristickým prvkom je veľmi štíhly, takmer neviditeľný stĺpik. Séria je koncipovaná ako dizajnová skladačka s nespočetným množstvom systémových modulov a ponúka všetky prednosti drôteného regálu s obrovskou nosnosťou v cenovej triede plechových regálov. Montáž aj demontáž prebieha jednoducho, rýchlo, bez náradia, čo šetrí čas a znižuje náklady. Podstatou je inovatívny nacvakávací systém, vďaka ktorému je možné drôtené police v okamžiku zavesiť alebo prevesiť. Vždy sú však bezpečne spojené s konzolou.

 

Interiér predajne Klaas + Kock: German Design Award Special Mention

 

Kompletný dizajn interiéru tejto predajne pochádza z dielne Wanzl. Dynamika vonkajšej architektúry bola dôsledne prenesená do vnútorných priestorov a na predajnej ploche je esteticky dotváraná systémami wire tech, EuroShelf, Vitable a YourTable. Predajňu charakterizuje halová konštrukcia s obrovskými presklennými výkladmi a stropom vysokým 12,5 m. Kompletné trasy pre nakupujúcich sú jasne štruktúrované a poskytujú dostatočne veľký priestor. Táto koncepcia získala cenu Special Mention v kategorii Excellent Communications Design.

 

German Design Award 2018 | Rada pre dizajn


German Design Award je prestížna medzinárodná cena Rady pre dizajn. Cieľom sú jedinečné dizajnové trendy, ktoré určujú smer vývoja v oblasti dizajnu v Nemecku. Rada pre dizajn bola založená v roku 1953 z iniciatívy Nemeckého spolkového snemu a podporuje hospodárstvo zameraním sa na hodnoty značky z hľadiska dizajnu. Len produkty a projekty na najvyššej úrovni sa dostávajú do dvojdňového finále, ktoré sa odohráva pod taktovkou renomovanej medzinárodnej poroty.

 

Zdroj: Wanzl, redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaseminar vybaveni prodejny 2018

 

Video

RETAIL INNOVATIONS conference 2018

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail