Akú sumu sú ochotní Slováci minúť pre ľudí v núdzi?

Nákupom potravín pre ľudí v núdzi sú našinci ochotní minúť sumu až do hodnoty 6 €. Odhalil to nedávny prieskum na tému potravinovej pomoci, ktorý realizovala spoločnosť Kaufland v spolupráci s prieskumnou agentúrou NMS Market Research.


Viac ako tretina z respondentov, ktorí o projekte potravinovej pomoci vedia, aj prispieva. Viac ako polovica plánuje s prispievaním začať, či pokračovať v budúcnosti. Zapájajú sa skôr ľudia vo veku 35 – 44 rokov, so stredoškolským vzdelaním a najčastejšie zo západného Slovenska. Tento prieskum bol realizovaný na vzorke tisíc respondentov.


Tohtoročná zbierka sa bude konať 12.októbra na všetkých predajniach spoločnosti Kaufland počas celej otváracej doby.
Pomôcť ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi môže každý z nás. Už štvrtý rok sa môže ktokoľvek zapojiť do projektu charitatívnej potravinovej zbierky s názvom „Pomáhame potravinami“, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž (SČK) v spolupráci s obchodným reťazcom Kaufland. Stačí 12. októbra v hociktorej predajni obchodného reťazca Kaufland nakúpiť výrobky zo sortimentu trvanlivých potravín. Tie treba priamo na mieste odovzdať dobrovoľníkom zo SČK. Tí ich po ukončení zbierky a vytvorení balíčkov následne rozdistribuujú ľuďom v núdzi po celom Slovensku.


Medzi odporúčané potraviny, vhodné do zbierky, patria trvanlivé konzervované potraviny – zeleninové, ovocné či mäsové konzervy, múka, ryža, pochutiny, soľ, cukor, med, čaj, mlieko, sušienky a iné.


„Za posledné tri roky sa spolu podarilo vyzbierať viac ako 90 ton potravín a rozdeliť ich medzi 6060 prijímateľov pomoci,“ hovorí Erika Turček Pfundtnerová z oddelenia CSR spoločnosti Kaufland.


Slovenský Červený kríž organizuje charitatívne potravinové zbierky už desaťročia. Okrem vývarovne, či distribúcie potravín do chudobnejších regiónov, sa SČK rozhodol rozšíriť svoje pôsobenie aj o takéto potravinové zbierky. „Aj táto charitatívna potravinová zbierka je pre každého príležitosťou ukázať silu svojej ľudskosti. Je to gesto, ktoré stojí len pár centov, no dokáže pomôcť hneď niekoľkým ľuďom v ich neľahkej životnej situácii,“ hovorí Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka SČK. V nákupných domoch spoločnosti Kaufland budú v tento deň stovky dobrovoľníkov zo Slovenského Červeného kríža. Tí sa postarajú nielen o zbieranie a balenie vyzbieraných potravín, ale aj o ich konečnú distribúciu medzi ľudí v núdzi.


Spoločnosť Kaufland spolupracuje so Slovenským Červeným krížom už niekoľko rokov. Okrem projektu Pomáhame potravinami aktívne podporuje aj bezpríspevkové darcovstvo krvi, humanitárnu činnosť SČK a čoskoro odovzdá ďalšie 3 záchranárske stany a aj 5 nových vozidiel pre terénne sociálne služby SČK.

 

Zdroj: redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail