Tesco podporilo potravinové banky

V poslednom júnovom a prvom júlovom týždni prebehla v predajniach Tesco iniciatíva na podporu potravinových bánk v rámci dlhodobej spolupráce partnerov spoločnosti Tesco, zameraná na boj proti plytvaniu potravinami.


Jedno % príjmov z predaja, vrátane DPH, z viac ako 100 vybraných značiek vo všetkých predajniach Tesco v strednej Európe bolo odovzdaných na financovanie aktivít organizácií prevádzkujúcich potravinové banky v každej zo zapojených krajín. Spoločne s našimi dodávateľmi a zákazníkmi sme darovali na dobrú vec vyše 105 – tisíc €.


Aktuálne 72 predajní Tesco spolupracuje s potravinovou bankou v rôznych regiónoch Slovenska, pomáha ľudom v núdzi z okolia a snaží sa bojovať proti plytvaniu potravinami. Tesco Slovensko doteraz takýmto spôsobom darovalo celkovo 70 000 porcií teplého jedla a zaviazalo sa, že do roku 2020 všetky predajne Tesco nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe budú schopné ponúkať svoje prebytky miestnym charitám na pomoc ľuďom v núdzi.


Ďalšou významnou oblasťou spolupráce Tesco s potravinovými bankami je každoročná národná zbierka potravín. Od roku 2015 majú zákazníci Tesca pred Vianocami možnosť zakúpiť si v predajniach potraviny, ktoré sa prostredníctvom miestnych potravinových bánk odovzdávajú miestnym charitám. Spoločnosť Tesco sa zaviazala každý rok zvýšiť hodnotu vyzbieraných potravín o 20 %, ktoré ponúka našim charitatívnym partnerom vo forme peňažného daru.


Zdroj: redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail