Slovak superbrands award

Aký bol vývoj tržieb v maloobchode a veľkoobchode pred letom?

Tržby vo veľkoobchode v máji 2017 porovnaní s májom 2016 vzrástli v úhrne o 6 %. Vývoj najviac ovplyvnil rast tržieb v ostatnom špecializovanom veľkoobchode o 15,8 %, veľkoobchode s potravinami, nápojmi a tabakom o 9,8 % a vo veľkoobchode s poľnohospodárskymi surovinami a živými zvieratami o 24,2 %.


Tržby klesli v sprostredkovaní veľkoobchodu o 6,3 % a vo veľkoobchode so zariadeniami pre IKT o 7,6 %.
V maloobchode sa tržby zvýšili o 7,8 %. Rast bol takmer vo všetkých činnostiach, z toho najvýznamnejší v maloobchode ostatného tovaru v špecializovaných predajniach o 18,7 %, maloobchode mimo predajní, stánkov a trhov o 25,8 % a maloobchode v nešpecializovaných predajniach o 1,9 %. Pokles tržieb bol len v maloobchode v stánkoch a na trhoch o 4,1 %.


Vývoj za päť mesiacov roku 2017 v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2016


Celkové tržby vo veľkoobchode vzrástli o 4,8 %. Zvýšili sa najmä v ostatnom špecializovanom veľkoobchode o 16,4 %, veľkoobchode s poľnohospodárskymi surovinami a živými zvieratami o 31,4 % a vo veľkoobchode s potravinami, nápojmi a tabakom o 4,7 %. Najvýraznejší pokles tržieb bol v sprostredkovaní veľkoobchodu o 6,4 %.


V maloobchode sa tržby zvýšili o 6,2 %. Zvýšenie súviselo s rastom tržieb najmä v maloobchode mimo predajní, stánkov a trhov o 26,2 %, maloobchode ostatného tovaru v špecializovaných predajniach o 9,1 % a v maloobchode so zariadeniami pre IKT v špecializovaných predajniach o 35,5 %. Tržby klesli hlavne v maloobchode s tovarom pre kultúru a rekreáciu o 4,6 %.

 

Zdroj: Štatistický úrad SR

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Ako sa rodila prvá predajňa KRAJ?


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail