Slovak superbrands award

Inteligentné terminály zvládnu viac, než len platbu kartou

Objednať si a zaplatiť taxík, ohodnotiť obsluhu, zaplatiť šek, či uplatniť si body z vernostného programu. To všetko, ale aj mnoho iného, dokážu nad rámec bežnej platby kartou ponúknuť inteligentné platobné terminály.


Významný hráč na trhu v oblasti platieb – spoločnosť Ingenico Group uviedla na slovenský trh novú platformu Telium Tetra. Úplnou novinkou je otvorenosť systému IT developerom, ktorí majú dobré nápady, ako skvalitniť služby zákazníkom. Vďaka tomu pomôžu obchodníkom generovať ďalšie príjmy nad rámec ich bežného predaja.


Akýkoľvek IT vývojár, ktorý splní podmienky registrácie do developerského programu Ingenico Group, môže pre tento typ terminálov vyvinúť aplikáciu alebo službu v jazyku HTML5. Tie potom budú k dispozícii v rámci jedného webového prostredia nazývaného The Marketplace. Zjednodušene povedané, tak ako si môžu užívatelia sťahovať aplikácie z Google Play či Apple Store do svojich smartfónov, tak si môžu aj obchodníci sťahovať aplikácie alebo služby pre zákazníkov do svojich terminálov. Pri vývoji platobných riešení a zaujímavých aplikácií pre slovenský trh spolupracuje Ingenico Group so slovenským partnerom AXASOFT. Vďaka tomu dokáže partnerom u nás ponúknuť platobné terminály s bohatou funkcionalitou, vďaka ktorým môžu obchodníci využiť kvalitné služby s pridanou hodnotou vyvinuté priamo pre potreby domáceho trhu.


Na nový typ služieb sú terminály Telium Tetra pripravené aj po hardvérovej stránke. Okrem atraktívnejšieho vzhľadu ponúkajú vyšší výkon (obsahujú nový procesor, majú vyššiu kapacitu pamäti atď.) a vylepšené užívateľské rozhranie. Z tohto dôvodu sú vybavené veľkokapacitným dotykovým displejom, prehľadnými tlačidlami, či lepšie rozpoznateľnou zónou pre načítanie bezkontaktných kariet.


Otvorenosť systému pre tvorbu aplikácií však nekompromituje jeho bezpečnosť. Platobná časť novej platformy totiž zostáva uzatvorená a spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky kartových asociácií. „Tento plne integrovaný obchodný ekosystém plne demonštruje potenciál platobných terminálov ako nového bodu interakcie obchodníkov s ich zákazníkmi,“ hovorí Martina Kirchrathová, country manažérka Ingenico Group pre Českú republiku a Slovensko.

 

Zdroj: redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail