Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Netradičné spojenie brandy a čokolády

Značka Ararat sa už dlhodobo spája s umením. Z tohto dôvodu je aj na Slovensku partnerom kultového divadla L+S. Umenie, to nie sú len dosky, ktoré znamenajú svet. Umenie môžeme nájsť v jedinečnej receptúre, precíznej príprave a nezameniteľnej chuti.


Netýka sa to len legendárneho nápoja, ale aj čokolád LYRA, ktoré budú mať odteraz k sebe o čosi bližšie.
Arménske brandy Ararat môže spríjemniť výnimočný okamih – a pri spojení s čokoládou LYRA si tieto momenty možno vychutnať ešte viac. „Sme radi, že sa Ararat môže spájať s exkluzívnou čokoládou, ktorá si zakladá na poctivej ručnej výrobe a kvalitných surovinách. Veríme, že tak, ako sú Arméni právom hrdí na svoj Ararat, sa môžeme aj my pýšiť exkluzívnymi slovenskými čokoládami LYRA a spojením, ktoré s Araratom vytvárajú,“ hovorí Matúš Kollár, brand manažér značky

 

Ararat Akhtamar, ktorý zreje až 10 rokov spoznajú fajnšmekri podľa výrazne sladkej dochuti sliviek a vlašských orechov a príznačnej vôni s tónom včelieho vosku. V spojení s horkou čokoládou LYRA zo 60 % kakaa a s prímesou chilli môže byť pôžitok z jeho chuti ešte výraznejší. Fanúšikovia oboch značiek si totiž mohli už v priebehu októbra pochutnať aj na brandovaných čokoládach Ararat, ktoré k tomuto brandy dostali vo vybraných podnikoch.

 

Pradávny hudobný nástroj lýra sa stal inšpiráciou výrobcov čokolády, ktorí sa usilujú vytvoriť špecifickú súhru chuti, ktorú človek ocení pri každom súste. O tom, že sa im to darí svedčia ocenenia, ktoré už za krátkych 8 rokov stihli nazbierať: Great Taste Awards pre LYRA MANDALA v roku 2014, ale aj ocenenie za najlepší produktový dizajn výrobku v roku 2015. LYRA hrá naozaj na všetky zmysly.

 

Každá tabuľka čokolády je vyrábaná ručne, z kvalitných surovín a so zdravými prírodnými sladidlami. Kakao od lokálnych farmárov v Kolumbii, Dominikánskej republike či Peru, odkiaľ suroviny dovážajú, má kvalitu fino de aroma, ktorou sa označuje 6 % z celkovej svetovej produkcie kakaa.

 

To, že receptúra čokolád LYRA je dotiahnutá do najmenších detailov, garantuje jej tvorca Karol Stýblo, ktorý bol zaradený medzi štyroch najlepších masterchef chocolatierov na svete. „Pri tvorbe čokolády LYRA sa usilujeme stále zdokonaľovať a posúvať ju vpred. Veríme, že ľudia, ktorí na prvé miesto kladú kvalitu, našu snahu dokážu oceniť. Preto nás teší, že môžeme spolupracovať s takou zárukou kvality akým je arménske brandy Ararat,“ dodáva K. Stýblo.

 

Zdroj: redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail