volba spotrebitela 450x1017 left

Prečo obľubujú zákazníci bezkontaktné platenie?

Platba pri pokladnici je záverečnou fázou každého nákupu. Niektorí zákazníci vytiahnu veľkú bankovku, iní zase venujú nekonečne veľa času snahe zbaviť sa všetkých euromincí, gastrolístkov či zľavových poukážok. Ako však u nás rastie počet vydaných platobných kariet a s nimi aj počet platobných terminálov v obchodoch, čoraz viac Slovákov platí svoj nákup týmto spôsobom.

Čítať ďalej...

SAMO v diskusii o ochrane spotrebiteľa a potravinovej bezpečnosti

Pri príležitosti 60. výročia podpisu spoločnej vôle predstaviteľov šiestich európskych krajín vytvoriť Európske hospodárske spoločenstvo a Európske spoločenstvo pre atómovú energiu, zorganizovala v Ekonomická univerzita v Bratislave spoločne so Zastúpením Európskej komisie v Slovenskej republike medzinárodnú vedeckú konferenciu Diskutujeme o budúcnosti Európy. 60 rokov európskej integrácie: úspechy a výzvy.

Čítať ďalej...

Novela má zamedziť podvodným zlúčeniam spoločností

Cieľom novely Obchodného zákonníka, ktorú minulý týždeň schválila Národná rada SR, je zamedziť nepoctivým fúziám obchodných spoločností. Novela reaguje na problémy pri zlúčeniach alebo splynutiach firiem realizovaných s cieľom vyhnúť sa plneniu povinností pri ich likvidácii či úpadku.

Čítať ďalej...

Blíži sa MAPIC, svetové podujatie venované retailovým nehnuteľnostiam

V poradí 23. ročník medzinárodného veľtrhu venovaného retailovým a komerčným nehnuteľnostiam MAPIC onedlho privíta svojich návštevníkov.

Čítať ďalej...

Ceny potravín a zvýrazňujúce sa dopytové tlaky ďalej zrýchľujú infláciu na Slovensku

Pozvoľné zrýchľovanie inflácie pokračovalo v súlade s očakávaniami aj v septembri. Spotrebiteľské ceny sa podľa údajov Štatistického úradu SR v porovnaní s augustom zvýšili o 0,2%, pričom dynamika ich medziročného rastu sa zrýchlila tretí mesiac v rade z 1,5% na 1,6%.

Čítať ďalej...

Realizácia systémových opatrení na podporu prvovýroby mlieka je ohrozená

10. októbra 2017 sa v Sielnici zišli prvovýrobcovia mlieka z celého Slovenska na Dni prvovýrobcov mlieka. Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka organizuje podujatie každoročne v októbri – tento rok to bolo už po trinásty-krát.

Čítať ďalej...

PKS: Potravinársky priemysel nebude mať adekvátnu finančnú podporu

Štátny rozpočet na rok 2018 nevytvára adekvátne finančné predpoklady pre stabilizáciu domáceho potravinárskeho priemyslu. Potravinárska komora Slovenska (PKS) vyjadruje sklamanie nad návrhom rozpočtu verejnej správy na roky 2018 až 2020.

Čítať ďalej...

Niektorí obchodníci obchádzajú zákon

Trnavskí colníci skontrolovali od začiatku roka vo svojom regióne takmer 800 elektronických registračných pokladníc. Zákon nedodržiavalo viac ako 60 % obchodníkov. Pokuty za zistené porušenia dosiahli výšku viac ako 90 tisíc €.

Čítať ďalej...

UniCredit Bank chce byť hlavnou bankou pre regionálne firmy

Banka od októbra spúšťa na Slovensku samostatnú obchodnú sieť na prioritnú obsluhu regionálnych firiem (SME), ktorá je riadená ako samostatný segment. Ten je cielený na obsluhu firiem s ročným obratom do 10 miliónov €.

Čítať ďalej...

Aktivity EK voči dvojakej kvalite potravín pomôžu tretine členských krajín

Európska komisia (EK) vydala oznámenie o uplatňovaní právnych predpisov EÚ v oblasti potravín a ochrany spotrebiteľov v prípadoch dvojakej kvality výrobkov.

Čítať ďalej...