Národný potravinový katalóg má priniesť kvalitnejšie potraviny

Jednoduchý nákup kvalitných a bezpečných potravín od kvalifikovaných dodávateľov. Umožní to Národný potravinový katalóg (NPK), ktorého spustenie dnes ohlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV SR). Ide o unikátny elektronický nástroj verejného obstarávania.

Čítať ďalej...

Hackeri čoraz viac útočia na priemyselné podniky

Do pozornosti hackerov sa čoraz častejšie dostávajú priemyselné podniky a inštitúcie verejnoprávnych služieb. Počet cielených útokov v tomto sektore sa vlani viac ako zdvojnásobil v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Čítať ďalej...

S Tescom rastú aj lokálni výrobcovia

Spoločnosť Tesco rozširuje a skvalitňuje ponuku výrobkov pod vlastnou značkou. Už dnes veľa produktov, ktoré reťazec predáva pod vlastnou značkou, pochádza od malých či väčších slovenských dodávateľov.

Čítať ďalej...

Fairtrade bavlna má päťkrát nižšie negatívne sociálne dopady

Pokiaľ sa bavlna nebude pestovať udržateľným spôsobom, jej produkcia si vyžiada vysokú cenu v enviromenálnej aj sociálnej oblasti. To sa z dlhodobého hľadiska odrazí na jej ďalšej použiteľnosti.

Čítať ďalej...

Reťazec Lidl prispel k zníženiu emisií

Reťazec ročne recykluje tisícky ton odpadu a šetrí tak množstvo emisií oxidu uhličitého, ktorého zvýšený výskyt v atmosfére spôsobuje globálne otepľovanie. Ďalšie tony CO2 usporí Lidl prostredníctvom optimalizácie spotreby energii.

Čítať ďalej...

Dachser pokračuje v riešeniach mestskej logistiky

V súčasnosti prebieha výskumný projekt, v rámci ktorého spoločnosť Dachser hľadá a testuje nové spôsoby mestskej distribúcie vyhovujúce potrebám európskych veľkomiest. Ohlasuje už aj jedného víťaza –modulárny balík nástrojov distribúcie pre poslednú míľu v centrách miest.

Čítať ďalej...

Zľavomat bude prvýkrát offline

Počas šiestich rokoch od svojho vzniku sa inšpiračný portál Zľavomat.sk odhodlal vyskúšať netradičné fungovanie – v offline režime. V sobotu 19. augusta 2017 si zážitky a ponuky z portálu môžu ľudia vyskúšať naživo v parku Pekníkova v bratislavskej Dúbravke na nultom ročníku Zľavomat festivalu pre celú rodinu.

Čítať ďalej...

Inflácia sa v júli podľa očakávaní zrýchlila

Medziročný rast cien sa v júli v súlade s očakávaniami zrýchlil. Spotrebiteľské ceny podľa údajov Štatistického úradu SR vzrástli o 0,1%, pričom dynamika ich medziročného rastu sa zrýchlila z 1,0% na 1,4%.

Čítať ďalej...

Melón „prevalcoval“ ananás

Verejnosť v spotrebiteľskom referende rozhodla o novej príchuti Mirindy. Spotrebitelia vybrali, ktorá z dvoch nových príchutí zostane i naďalej na pultoch slovenských a českých obchodov.

Čítať ďalej...

Tradičný veľtrh AGROKOMPLEX bude so zásadnými zmenami

Už onedlho, v dňoch 17. až 20. augusta otvorí svoje brány NÁRODNÉ VÝSTAVISKO v Nitre. Poľnohospodársky a potravinársky veľtrh prinesie zábavu, potešenie aj množstvo odborných a kultúrnych podujatí.

Čítať ďalej...