Hydinársky priemysel: Náklady rastú, odbytové ceny klesajú

Ceny vstupov do hydinárskeho priemyslu neustále rastú už niekoľko rokov, na odbytových cenách hydinového mäsa sa to podľa hydinárov v posledných 6 rokoch vôbec neprejavuje. Tento stav je už dlhšie z pohľadu chovateľov ako aj spracovateľov hydiny neudržateľný.

Čítať ďalej...

BILLA plánuje mať na Slovensku 200 predajní

Spoločnosť BILLA otvorila novú predajňu v Obchodnom centre v Želiezovciach. Táto predajňa je výnimočná tým, že ide v poradí už o 150 predajňu, ktorú na Slovensku táto značka otvára.

Čítať ďalej...

Odobrenie legalizácie súkromného pálenia alkoholu je pre potravinárov veľkým sklamaním

Národná rada Slovenskej republiky schválila kontroverznú novelu tzv. páleničiarskeho zákona.

Čítať ďalej...

Chystáte sa na Deň súkromného podnikania? Bude už čoskoro

Druhý októbrový utorok, 9. októbra, sa už po tretíkrát uskutoční Deň súkromného podnikania. Čo môže podnikateľom priniesť?

Čítať ďalej...

Slováci vedia vyrobiť zdravé a bezpečné mäso, čím dokážu konkurovať Európe

Hoci sa s úsmevom hovorí, že slovenskí chovatelia ošípaných by sa zmestili do jednej väčšej kancelárie, aj táto veľmi malá skupina ľudí má byť dnes právom na čo pyšná. Po rokoch úpadku odvetvia sa im postupne podarilo vyzdvihnúť chovy ošípaných na európsky piedestál v kvalite, o čom svedčia viaceré ukazovatele.

Čítať ďalej...

Tesco štartuje piaty ročník Farmárskeho grantu novinkou

Farmári na celom Slovensku sa môžu zadarmo naučiť, ako sa stať úspešným dodávateľom veľkých obchodných reťazcov. Spoločnosť Tesco totiž v septembri tohto roka štartuje už piaty ročník úspešného vzdelávania malých výrobcov potravín Farmársky grant.

Čítať ďalej...

ECB predstavuje nové bankovky 100 € a 200 €

Nové bankovky budú uvedené do obehu 28. mája 2019. Bankovky majú obsahovať nové, inovatívne ochranné prvky: satelitný hologram a zdokonalené smaragdové číslo.

Čítať ďalej...

Predsedníctvo Iniciatívy pre férový obchod si zvolilo predsedu

Stal sa ním doc. Ing. Štefan Žák, PhD., dekan Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Svojím rozhodnutím prijať predsedníctvo Iniciatívy docent Žák potvrdil, že férové vzťahy v obchodnom svete sú kľúčom pre úspech všetkých strán – dodávateľov, obchodníkov a nakoniec aj samotných zákazníkov.

Čítať ďalej...

Slovenskí konzervári bojujú o zákazníkov

Podľa prieskumu podielu slovenských agropotravinárskych výrobkov na pultoch predajní na Slovensku, ktorý koncom minulého roka vykonala Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, je v regáloch len 30% výrobkov so spracovaným ovocím. Výrobkov so spracovanou zeleninou je ešte menej, len 25%.

Čítať ďalej...

SPPK je oficiálne v COPA COGECA

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) sa oficiálne stala členom najväčšej lobistickej poľnohospodárskej organizácie v Európskej únii – COPA COGECA.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail


banner kniha co nemame neprodame