Inovácie vypredali Bratislavu

Komerčný festival RETAIL INNOVATIONS CONFERENCE, zažiari 11. apríla v Grand Hotel River Park, Bratislava. Podujatie bez histórie, bez väčšej reklamy, má tri týždne pred zahájením vypredané vstupenky.

Čítať ďalej...

Pätina Slovákov očakáva zlepšenie ekonomického vývoja

Očakávame, že slovenská ekonomika sa bude aj počas tohto roka vyvíjať priaznivo, nezamestnanosť bude naďalej klesať a mali by sme aj reálne viac zarábať. Zmena však nastane v oblasti cenového vývoja, keďže sa Slovensko v tomto roku prehupne opäť do inflácie.

Čítať ďalej...

Potravinári žiadajú spravodlivý a transparentný zákon o odpadoch

Od 1. júla 2016 sa uplatňuje veľká novela zákona o odpadoch, ktorá zaviedla tzv. systém rozšírenej zodpovednosti výrobcov. Na základe tohto systému výrobcovia prispievajú do organizácií zodpovednosti výrobcov /OZV/ určitou sumou za všetky obaly, ktoré uvádzajú do obehu.

Čítať ďalej...

Veterinári rozbehli po Slovensku kontroly brazílskeho mäsa

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) odštartovalo prostredníctvom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS SR) veľké kontroly zamerané na všetky živočíšne produkty vyrobené v Brazílii predávané na Slovensku.

Čítať ďalej...

Online nakupovania: Slováci najviac nakupujú módu, knihy a hudbu

Ak by sme mali jedným slovom opísať súčasných spotrebiteľov, výraz "connected” (pripojený) by sa určite dostal na vrchné priečky zoznamu. V skutočnosti už digitalizácia ovplyvňuje aj našu komunikáciu s rodinou a priateľmi.

Čítať ďalej...

METRO sa pripája k Aliancii pre mladých

Aliancia pre mladých už tretí rok podporuje zamestnávanie a zamestnateľnosť mladých ľudí. Medzi jej záväzky patrí podpora získavania pracovných skúseností či bezplatný kariérový workshop pre mladých do 30 rokov.

Čítať ďalej...

Visa otvorila nové centrum inovácií v Londýne

Visa Innovation Center London sídli v mieste európskej centrály. Nové centrum sa vďaka svojej rozlohe stalo najväčším zo siete inovačných centier Visa na svete. Vytvára inšpiratívne prostredie, v ktorom sa môžu stretávať odborníci zo spoločnosti Visa s finančnými inštitúciami, obchodníkmi a ďalšími partnermi.

Čítať ďalej...

Vývoj spotrebiteľských cien: Vyššie ceny zeleniny a ovocia

Spotrebiteľské ceny vo februári v porovnaní s januárom v úhrne vzrástli o 0,5 %. Zvýšili sa ceny v odboroch doprava o 1,8 %; potraviny a nealkoholické nápoje o 1,3 %; zdravotníctvo o 0,6 %; alkoholické nápoje a tabak; rozličné tovary a služby zhodne o 0,4 %; rekreácia a kultúra; reštaurácie a hotely zhodne o 0,2 %; bývanie, voda, elektrina, plyn a ostatné palivá; vzdelávanie zhodne o 0,1 %.

Čítať ďalej...

Zamestnávatelia hlásia optimistické náborové plány

Spoločnosť ManpowerGroup Slovensko zverejnila výsledky prieskumu ManpowerGroup Index trhu práce na druhý štvrťrok 2017.

Čítať ďalej...

Ako sa v roku 2016 darilo značkám spoločnosti LPP?

V roku 2016 tržby LPP, vlastníka odevných značiek - Reserved, Cropp, House, Mohito a Sinsay presiahli 1,39 miliárd €, čo predstavuje nárast o 17 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Čítať ďalej...