Všetko, čo ste chceli vedieť o zákazníkovi...

Dôležitú úlohu v procese zmien retailového trhu hrajú zákazníci a cesta, ktorú absolvujú pred nákupom výrobku či služby. Nie je preto náhodou, že ďalšia špecializovaná konferencia bude zameraná práve na túto oblasť. Už teraz si rezervujte termín 6.9.2017 na podujatie Retail in Detail s podtitulom New Customer Journey.

Čítať ďalej...

Agrorezort podporí chov sladkovodných rýb na Slovensku

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) spúšťa podporu chovu sladkovodných rýb na Slovensku.

Čítať ďalej...

Oplatí sa podnikať v oblasti maloobchodu ?

Údaje o ziskoch slovenských firiem dosiahnutých v roku 2016 sú už k dispozícii, analytici portálu www.indexpodnikatela.sk na vzorke viac ako 110 000 právnických subjektov, ktoré doposiaľ odovzdali účtovné závierky pripravili zaujímavú analýzu k tejto problematike.

Čítať ďalej...

Firmy môžu nakupovať letenky po novom a efektívnejšie

Vylepšený web Superletuška.sk, k tomu úplne nová mobilná aplikácia pre súkromnú klientelu Superletuška, ale aj efektívny nástroj na nákup leteniek pre firmy Mojasuperletuška.sk. To všetko si pre svojich zákazníkov pripravila spoločnosť Asiana, prevádzkujúca na Slovensku unikátne riešenia pre vyhľadávanie, rezerváciu a nákup leteniek.

Čítať ďalej...

BILLA má dve ocenenia Best Buy Award

BILLA Slovensko potvrdila povesť maloobchodného reťazca s najvýhodnejším pomerom ceny a kvality. V spotrebiteľskej ankete Best Buy Award za rok 2017/2018 získala svoje historicky prvé víťazstvo. A hneď dvojnásobné.

Čítať ďalej...

Heureka vylepšila formuláre recenzií

Spokojný zákazník je najlepšou vizitkou obchodníka. Získavanie spätnej väzby je dôležité aj pre e-shopy, medzi ktorými sa nakupujúci často rozhodujú na základe skúseností ostatných zákazníkov. Aj preto Heureka navrhla nový vzhľad dotazníka Overené zákazníkmi, ktorý je prehľadnejší a jednoduchší.

Čítať ďalej...

Nevyhnutnosť legislatívy v boji proti nekalým obchodným praktikám

Slovensko, Česko a Slovinsko predstavili v Európskom parlamente základy návrhu celoeurópskej legislatívy proti nekalým obchodným praktikám v potravinovom dodávateľskom reťazci.

Čítať ďalej...

IKEA spúšťa iniciatívu proti plytvaniu potravinami

Iniciatívou Food is Precious – Jedlo je vzácne si spoločnosť IKEA kladie za cieľ znížiť produkciu potravinového odpadu vo svojich prevádzkach do konca finančného roka 2020 o 50 %.

Čítať ďalej...

Inteligentné terminály zvládnu viac, než len platbu kartou

Objednať si a zaplatiť taxík, ohodnotiť obsluhu, zaplatiť šek, či uplatniť si body z vernostného programu. To všetko, ale aj mnoho iného, dokážu nad rámec bežnej platby kartou ponúknuť inteligentné platobné terminály.

Čítať ďalej...

Ministerstvo chce podporiť export slovenských potravín

Malo by to byť aj formou podpory účasti slovenských producentov potravín na medzinárodných výstavách s cieľom zvýšiť export slovenských potravinárskych produktov do zahraničia. Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná aj pri tejto príležitosti navštívila firmu Tekmar zameranú na funkčné müsli tyčinky, ktorej produkcia je zameraná na export do 35 krajín sveta.

Čítať ďalej...